W życiu nie istnieją rzeczy bezwzględnie duże lub małe. To jak je widzimy, jest zależne tylko od nas. W przypadku fotografii, w której ustawienie aparatu i dobór obiektywu wpływają na sposób pokazywania świata, ta kwestia nabiera jeszcze większego znaczenia.Chris Orwig, fotograf, autor książek i publikacji o fotografii

Fotografia nieruchomości

Psycholodzy zajmujący się sprzedażą wyliczyli ile czasu poświęca poszukujący na podjęcie decyzji i wybór interesującej oferty z listy dostępnych opcji o określonych wcześniej parametrach. To poniżej 0,5 sekundy! Jedynie tyle czasu ma zdjęcie na liście ofert aby przechwycić uwagę poszukującegoCzy to mu się uda? Która to będzie oferta? Które zdjęcie zwycięży? Kto sprzeda, a kto dalej będzie czekał na kupca? Do którego lokalu wybierze się klient, a kto go straci?

Fotografia nieruchomości i wnętrz najczęściej wykonywana jest na zlecenie firm będących właścicielami obiektów biurowych, produkcyjnych, usługowych, hotelarskich czy apartamentów oraz deweloperów i biur nieruchomości, wśród których również rośnie świadomość roli i siły dobrze wykonanej fotografii w ofercie nieruchomości.

Zdarza się, że klient ma określone, bardzo sprecyzowane oczekiwania wobec “misji” zdjęć realizowanych podczas sesji, np. przedstawienie obiektu w otoczeniu, z którym ma korespondować i w które ma się wtapiać jako jego naturalny element.

Fotografia wnętrz

Prywatne osoby zlecają wykonanie profesjonalnych fotografii domów i mieszkań na sprzedaż lub wynajem również wówczas, gdy wymagają one odświeżenia, doinwestowania lub remontu. Szczególnie w takiej sytuacji proste porównanie zdjęć amatorskich i profesjonalnych w ofertach nieruchomości sprawia, że właściciele coraz częściej sięgają po pomoc fotografa aby wyróżnić swoją nieruchomość spośród innych ofert.

Fotografia reportażowa

Reportaż fotograficzny to cykl zdjęć z określonego wydarzenia, czasami opatrzony krótkim tekstem. W tej formie fotografia przejmuje rolę tekstu biorąc na swoje barki przekazanie informacji o wydarzeniu.

Fotoreportaż nie jest wcześniej przygotowywany ale fotoreporter musi poznać wcześniej tło wydarzeń, które fotografuje. Jego zadaniem jest pokazać, co z tych uwarunkowań wynika, dlatego fotoreportaż jako forma nie musi być obiektywny. Zależnie od intencji fotografa zdjęcia mają wywołać u odbiorcy określone emocje i reakcje. Zdjęcia powstają na żywo, w trakcie wydarzenia i przekonują odbiorcę, że autor był uczestnikiem pokazanych wydarzeń.

Przedmiotem fotoreportażu najczęściej są tematy społeczne, kulturalne, polityczne, sportowe, biznesowe lub przyrodnicze…

Fotosy i werki

Fotosy to fotografie wykonywane na planie filmowym lub sztuki, ilustrujące sposób patrzenia kamery filmowej, przedstawiające aktora lub scenę z filmu. Fotosy najczęściej wykonywane podczas prób na planie filmowym lub podczas kręcenia zdjęć. Nasze doświadczenie na planach filmowych pozwala nam bezpiecznie dla produkcji i jednocześnie efektownie realizować tego typu zdjęcia.

Werki to zdjęcia ukazujące pracę ekipy filmowej lub teatralnej, backstage produkcji, pracę i zaangażowanie całej ekipy pracującej nad efektem finalnym. Jedne i drugie służą do przyszłej reklamy produkcji, dokumentacji filmu lub sztuki i jako pamiątki.

Sesje fotograficzne

Podstrona w aktualizacji

Fotomanipulacje

Podstrona w aktualizacji