Digital Painting

Digital Painting

Malarstwo cyfrowe – Digital painting

Digital Painting to twórczość malarska, rysownicza, ilustratorska, wykorzystująca zamiast tradycyjnych form malarstwa i rysunku, takich jak akwarela, malarstwo olejne, szkic, narzędzie cyfrowe. Zastosowanie komputera, oprogramowania graficznego, tabletu i rysika zastąpiło papier, płótno, farby, pędzel i ołówek. Dzisiaj w coraz bardziej cyfrowym świecie Digital Painting, czyli malarstwo cyfrowe, doskonale odnajduje się zarówno w branży produkcyjnej, gdzie jest wykorzystywane bezpośrednio do prezentacji cyfrowej na ekranach, do projektowania koncepcyjnego filmów czy gier wideo, jak i przy ilustracjach cyfrowych i papierowych wydań książek i publikacji, a po wydrukowaniu na odpowiednim podłożu coraz częściej zajmuje w przestrzeniach domowych miejsce tradycyjnych obrazów, wypierając je ze względu na szybkość i niższy koszt wykonania.

Priorytety

Absolutnie rozumiem i doceniam przywiązanie wielu osób do sztuki tradycyjnej. Sam pełen jestem podziwu dla dzieł wielkich i mniejszych wykonanych współcześnie i na przestrzeni wieków metodami tradycyjnymi. Jest to wartość niepodważalna sama w sobie. Jednak malarstwo cyfrowe zyskuje współcześnie coraz więcej zwolenników jako bardziej uniwersalne. Możliwość zastosowania z wykorzystaniem technik cyfrowych własnego, niepowtarzalnego stylu lub naśladownictwa dowolnego stylu i techniki malarskiej to niepodważalny atut. Poza tym żeby tworzyć wystarczy nawet małe biurko zamiast dużej pracowni. Brak kosztów materiałów – pędzli, farb, płócien to już rzecz dyskusyjna, bo zastąpiły je wcale niemałe koszty dobrego sprzętu komputerowego, tabletu i oprogramowania graficznego. Jednak nawet dużą i skomplikowaną pracę można wykonać cyfrowo dużo szybciej i zauważalnie taniej niż technikami tradycyjnymi, a to dla potencjalnego nabywcy dwa bardzo istotne argumenty.

Do każdego wnętrza

Oprócz fotografii i filmu, w wolnym czasie zajmuję się również malarstwem cyfrowym. Moje przywiązanie do tradycyjnych technik malarstwa olejnego i akwarelą widoczne jest w moich pracach cyfrowych. Są to głównie pejzaże, czasami bardziej realistyczne, czasami abstrakcyjne, które jako uniwersalne pasują do każdego wnętrza, od tradycyjnego po współczesne.

Prace na zlecenie

Wykonuję również malarstwo cyfrowe na zlecenie klientów. Są to najczęściej portrety, wykonywane dla upamiętnienia członka rodziny. Wydrukowane na płótnie często stają się emocjonalnymi prezentami dla seniorów rodu. Takie obrazy wykonuję na podstawie dostarczonych fotografii.

Gdzie kupić lub zamówić obrazy?

Kolekcję moich gotowych prac w wersji cyfrowej możesz zobaczyć i zakupić w moim SKLEPIE. Istnieje też możliwość zamówienia gotowego obrazu wydrukowanego na płótnie z mojego pliku obrazu cyfrowego, podobnie jak drukuje się zwykłe fotoobrazy. Współpraca z najlepszymi drukarniami gwarantuje wysoką jakość i trwałość takiego obrazu. Korzystając ze SKLEPU możesz również zamówić wykonanie obrazu na podstawie twojego zdjęcia.

Powrót do bloga
Powrót do góry
Zamknij Zoom